Lechia Dzierżoniów 2003 - strona nieoficjalna

WODZISŁAW ŚLĄSKI
Ładowanie...

Obowiązki rodziców

1. Działalność Szkółki UKS "Dziewiątka"  Lechia Dzierżoniów składa się w dużej części z zaangażowania rodziców (opiekunów) i wymagana jest dobra, rozsądna współpraca między rodzicami i sztabem szkoleniowym, by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

2. Dla każdej drużyny Szkółki organizowane są zebrania z rodzicami, na których poinformowani zostają oni o działalności sekcji i zasadach w niej obowiązujących.

3. Rodzice (opiekunowie) powinni być świadomi, że stosunek ich dzieci do piłki nożnej w dużej mierze zależy od spojrzenia rodziców na własne dzieci!

4. Rodzice (opiekunowie) są odpowiedzialni za przyprowadzenie na mecze i treningi dzieci wraz ze sprzętem sportowym.

5. Żadne dziecko nie będzie mogło uczestniczyć w zajęciach treningowych i meczach, gdy będzie chore lub nie będzie posiadało aktualnej karty zdrowia.

6. Rodzice (opiekunowie) powinni znajdować się w odpowiedniej odległości od boiska, by swoją osobą na meczu lub treningu nie dekoncentrować dziecka uwagami pod jego adresem, w żadnym wypadku nie krytykować jego gry oraz decyzji trenera.

7. Rodzice (opiekunowie) nie powinni wymuszać na dziecku gry, by nie było ono zestresowane w czasie meczu lub treningu.

8. Rodzice (opiekunowie) powinni zawsze służyć pomocą swoim dzieciom, ale nie powinni krytykować postanowień Szkółki Piłkarskiej UKS "Dziewiątka" w Dzierżoniowie, kierownictwa Szkółki oraz trenera bez  względu na wynik meczu.

9. Rodzice (opiekunowie) powinni wiedzieć, że w razie kontuzji dziecka w czasie meczu lub treningu to trener lub kierownik drużyny udzielają pierwszej pomocy medycznej.

10. Bezwzględnie zabrania się dzieciom, w czasie treningu i meczu wieszania się na siatce lub poprzeczce bramki, co może być przyczyną groźnego wypadku.

11. Rodzice (opiekunowie) dzieci uczestniczących w zajęciach nie maja prawa ingerować w treść i metodykę procesu szkolenia.

12. Rodzice (opiekunowie) powinni wiedzieć, że trener i kierownik drużyny są odpowiedzialni za dziecko w czasie meczu i treningu.

13. Rodzice (opiekunowie) powinni wspierać wszystkich zawodników oraz drużyny w czasie zwycięstw i porażek.

14. Rodzice (opiekunowie) nie powinni głośno krytykować decyzji sędziego zawodów.

15. Rodzice (opiekunowie) powinni zawsze pomóc trenerowi i kierownikowi drużyny, jeżeli oni zwrócą się o pomoc, być przykładem nie tylko dla swoich dzieci, zachowywać się w godny sposób w czasie meczu, w stosunku do obu drużyn.

16. Rodzice (opiekunowie) powinni patrzeć przede wszystkim na rozwój fizyczny i psychiczny swojego dziecka, a nie tylko na rezultat meczu.

17. Współpraca rodziców (opiekunów) z trenerem i kierownikiem drużyny powinna dawać radość zarówno rodzicom jak i zawodnikom.

Wiesław Pisarski

pon.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.